Дома Фудбал Лига на шампиони На денешен ден пред 19 години Зидан го постигна еден од најубавите голови во историјата на ЛШ 🎥

На денешен ден пред 19 години Зидан го постигна еден од најубавите голови во историјата на ЛШ 🎥

Зинедин Зидан пред точно 19 години го постигна голот кој за многумина е најдобар на сите времиња во Лигата на шампионите.

Легендарниот француски играч за врска во кариерата повеќе фантастични голови, но овој е посебен. Реал Мадрид на денешен ден пред точно 19 години го играше финалето во Лигата на шампионите против Баер Леверкузен и во тој дуел дојдоа до победа од 2:1.

Зидан голот го постигна при резултат 2:1. Од левата страна нафрли Роберто Карлос и иако изгледаше дека од тѕаа акција нема да има ништо Зидан погоди спектакуларен волеј од работ на шеснаесетникот и го совлада Бат за 2:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…