Дома Фудбал Англија На Англичаните џабе им е ВАР: Како Каиседо не беше исклучен за ваков старт?!

На Англичаните џабе им е ВАР: Како Каиседо не беше исклучен за ваков старт?!

Ливерпул славеше во финалето од Лига Купот против Челзи и така стигна до трофејот, меѓутоа ситуација која се коментира од овој дуел е онаа во која Каиседо од редовите не заработи никаков картон.

Изгледа дека Англичаните се најлоши кога станува збор за ВАР технологијата и тоа се покажа и денеска.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Каиседо направи старт над Гравенберх за кој заслужи и да биде исклучено, меѓутоа арбитрите не му покажаа ниту жолт картон. Холандскиот фудбалер поради повреда го заврши натпреварот по овој старт.

Арбитрот на теренот не сакаше ниту да ја погледне и беше сигурен дека неговата одлука да нема картон е исправна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…