Дома Македонски спорт Мак ракомет Најдоброто од Македонија против Холандија: Мајсториите на Сара Ристовска и одбранетиот зицер на Мицевска 🎥

Најдоброто од Македонија против Холандија: Мајсториите на Сара Ристовска и одбранетиот зицер на Мицевска 🎥

Женската ракометна репрезентација на Македонија во вчерашниот натпревар против Холандија го претрпе и вториот пораз на Европското првенство.

Но, во натпреварот против Холандија и нашите ракометарки имаа свои моменти, така за издвојување се двата мајсторски гола на Сара Ристовска и одбраната на Јована Мицевска. Ќе потсетиме, Ристовска беше избрана и за играч на мечот.


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


Фото: РФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Албански репрезентативец ги пцуеше Македонците🎥

По натпреварот меѓу Албанија и Хрватска се случи голем скандал во режија на Мирлинд Даку к…