Дома Фудбал Англија Најголемата грешка во кариерата на Пеп Гвардиола?

Најголемата грешка во кариерата на Пеп Гвардиола?

Англискиот репрезентативец Кол Палмер се покажа како огромно засилување за Челси, па така синоќа со три гола го урна Манчестер јунајтед.

По дербито повторно е актуелна приказната за потегот на тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола кој реши да го пушти Палмер и очигледно тоа беше неговата најголема грешка.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Палмер игра неверојатно во дресот на „сините“ на само 21 година и досега има постигнато 16 голови и осум асистенции на 25 меча во Премиерлигата, додека во останатите натпреварувања има пет погодоци и четири асистенции.

Поуспешен од Палмер од дебитантите досега во историјата бил само Џими Флојд Хаселбанк кој постигна 32 голови во првата сезона во 2000/01, но и Палмер е на одличен пат да го урне тој рекорд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

Карим Бензема после една година помината во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европ…