Дома Фудбал Лига на шампиони Најбруталната казна во историјата на европскиот фудбал: УЕФА не му прости на Скендербег

Најбруталната казна во историјата на европскиот фудбал: УЕФА не му прости на Скендербег


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Албанскиот клуб Скендербег ќе биде казнет како никој претходно.

Албанските медиуми утрово лансираа вест повикувајќи се на документи од УЕФА дека Скендербег ќе биде исфрлен од УЕФА натпреварувања во следните 10 години. Плус ќе мора да плати и казна од 1 милион евра, а сето тоа поради местење на натпревари.

Казната навистина звучи брутално и не се памети сличен случај во историјата на европскиот фудбал.

Но, треба да се земе предвид дека УЕФА се уште официјално ја нема потврдено оваа информација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Французите тврдат: ПСЖ го избра наследникот на Галтие!

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Кристоф Галтие заминува од клупата на ПСЖ, голем бр…