Дома Офсајд Насмевката која можеби му ја украде победата на Јувентус 📸

Насмевката која можеби му ја украде победата на Јувентус 📸

Јувентус синоќа гостуваше кај Кротоне и освои само бод (1:1).

Старата дама без Кристијано Роналдо не успеа да слави на ова наизглед лесно гостување. Гостите имаа и играч помалку, а ВАР му поништи погодок на Мората кој се наоѓаше во милиметарски офсајд.

Очигледно е дека на актуелниот првак му е тешко без Роналдо, а останатите играчи на Јувентус можеби имаа и дополнителна пречка бидејќи покрај теренот беше секогаш насмеаната и атрактивна Дилета Леота.

Новинарката повторно го привлече вниманието на играчите со своето издание, но и на сите актери на натпреварот. Најмногу “профитираше“ директорот на Јувентус, Паратичи, кој имаше прилика да разговара со Леота пред почетокот на натпреварот. Сигурно дека уживал во тие неколку минути…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Барса ги ‘пецна’ Јувентус и Роналдо на Твитер, а Старата дама веднаш одговори

Барселона го победи Јувентус во Торино со 0:2. Каталонците без многу проблеми го совлада Ј…