Дома Фудбал Италија Наполи ќе биде значително ослабен во дербито со Милан

Наполи ќе биде значително ослабен во дербито со Милан

Виктор Осимен, звучното засилување на Наполи од Лил ќе го пропушти дербито со Милан кое на програмата е наредната недела.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Нигерискиот репрезентативец се повреди во квалификациите за Африканскиот куп на Нации против Сјера Леоне и изгледа ќе пропушти неколку натпревари.

„Виктор има истегнато рамо, ќе има проблем во наредните неколку недели и поради тоа сигурно нема да игра против Милан“, изјави пријателот на Осимен, Ома Акатугба.

Наполи во овој момент на табелата има три бода помалку од Милан кој е лидер во Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ливерпул добива богати арапски сопственици

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Покрај Манчестер…