Дома Останати Тенис Надал се мачи: Повторно ги разочара навивачите

Надал се мачи: Повторно ги разочара навивачите

Се надеваше Надал дека може да заигра на еден од двата Мастерса во САД, меѓутоа очигледно ќе ја чека сезоната на земја откако дефинитивно го откажа настапот во Мајами.

Шпанскиот тенисер веруваше дека може да биде подготвен да се врати во погон за да настапи на турнирот каде што последен пат играше пред седум години. Во тој настап стигна и до финалето каде што загуби од Федерер.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Најавите сега се дека главна цел на Надал за настап ќе му биде „Ролан Гарос“, неговиот омилен турнир. Како подготовка би требало да настапи во Монте Карло, Барселоан, Мадрид или Рим.

Во 2024 година Надал настапи во Бризбејн кој требаше да биде подготовка за Австралија Опен, но по елиминацијата во четвртфиналето каде што одново имаше проблеми со повреда не успеа да се опорави за настап во Мелбурн.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …