Дома Фудбал Англија Навивач на Евертон си го испушти детето од раце за да го прегрне Гордон 🎥

Навивач на Евертон си го испушти детето од раце за да го прегрне Гордон 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Лидс и Евертон вчера во рамките од петтото коло во англиската Премиер лига одиграа 1:1, а по завршувањето на овој натпревар следуваше една неверојатна сцена на трибините.

Еден навивач на трибините на Евертон си го испушти детето од раце за само да го прегрне стрелецот на голот за „карамелите“ Ерик Гордон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Манчестер Сити може да виде исфрлен во четврта лига

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Премиер лигата го об…