Дома Топ вести Навивач дојде до Роналдо да направи селфи, а Португалецот – го турна! 🎥

Навивач дојде до Роналдо да направи селфи, а Португалецот – го турна! 🎥

Огромни проблеми имаа редарите и обезбедувањето во вчерашниот натпревар на Португалија и Турција, дури четири навивачи успеаа да влезат на теренот. По завршувањето на средбата поради таквата сцени можеше повреда да заработи и Гонзало Рамош.

Сите сакаа да направат селфи со Роналдо, а му успеа само најмалиот кој прв го проби обезбедувањето. Младиот фан дојде до Роналдо, Португалецот расположено го пречека, направија селфи и си замина.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Но, сосема разбирливо не беше таков односот на Роналдо со четвртиот фан кој втрча на теренот кон него. Кога овој навивач дојде до Португалецот во финишот од средбата, асот на Португалија нервозно реагираше и го турна од себе.

@meeeert62 Part 4 flitzer #portugal #fypシ #fy #uefa #foryou ♬ Fire – Official UEFA EURO 2024 Song – MEDUZA & OneRepublic & Leony
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Арсенал почна преговори со Фабиан Руиз

Фабиан Руиз минатото лето беше еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот, а тој од…