Дома Видео Навивач втрча на теренот и со „мајагери“ го удри поранешниот играч на Евертон 🎥

Навивач втрча на теренот и со „мајагери“ го удри поранешниот играч на Евертон 🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Во натпреварот од петтото коло во турската Суперлига се сретнаа Анкарагучи и Бешикташ, натпреварот заврши со победа од 3:2 за Бешикташ.

Моментот поради кој овој натпревар се најде во центарот на вниманието се случи во самата завршница кога навивач втрча на теренот и со „мајагери“ го удри Тосун. По тој момент следуваше општ хаос на теренот.

Црвен картон добија Марлон Касвијер од редовите на домаќините и Жозеф де Соуза од Бешикташ. Тосун ова лето од Евертон се врати во турскиот клуб.

Треба да се спомене и дека во овој натпревар гол после 378 дена постигна Деле Али.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хаверц призна дека го викаат магаре и откри зошто

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Ѕвездата на…