Дома Фудбал Останато Навивачи не се купуваат со пари: Тимот на Џерард играше пред помалку од 700 фанови

Навивачи не се купуваат со пари: Тимот на Џерард играше пред помалку од 700 фанови

Aл Етифак кој е предовден од Стивен Џерард изминатиот викенд беше поразен од Ал Ријад, а на овој натпревар имаше точно 696 фанови.

Шеицте имаат многу пари и летово доведоа голем број фудбалски ѕвезди да привлечат познати имиња од клубовите во Европа кои би го промовирале спортот во нивната земја, но очигледно ќе треба уште време.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Имено, трибините кога не играат клубовите кои летово доведоа повеќе познати имиња се скоро празни, па така тимот на Џерард сега играше пред само 696 фанови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…