Дома Луд Спорт Навивачите на ПСЖ направија хаос во Париз 🎥

Навивачите на ПСЖ направија хаос во Париз 🎥

ПСЖ синоќа запиша историска победа над Лајпциг и за прв пат во својата историја се пласира во финалето од Лигата на шампиони.

Илјадници навивачи на ПСЖ излегоа на улиците на Париз за да ја прослават победата, а дел од нив се судрија со полицијата.

Навивачите ги блокираа улиците, го блокираа сообраќајот и со пиротехника го славеа пласманот во финалето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Спектакуларен нокаут: Беше на паднат на под, а потоа…(видео)

УФЦ борбата помеѓу Лом-Али Налгиев и Иманали Гамзатанов ја одбележа спектакуларен нокаут. …