Дома Фудбал Англија Навивачите на Евертон јасно порачаа кого сакаат за нов тренер

Навивачите на Евертон јасно порачаа кого сакаат за нов тренер

Иако такво нешто не се очекуваше сепак како што стојат работите Евертон го чека борба за опстанок во Премиер лигата.

Кога управата на Евертон го назначи Рафа Бенитез за тренер навивачите застанаа против таа одлука, но сепак Шпанецот доби шанса. Сепак, неговата епизода на кормилото на „карамелите“ се заврши после лошите резултати.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


На Островот се најавува Витор Переира, а навивачите и сега се против. Нивна желба за тренер е Френк Лампард кој е без ангажман откако си замина од Челзи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…