Дома Фудбал Навивачите на Барселона го запреа Куман пред стадионот и го прашаа дали ќе си замине

Навивачите на Барселона го запреа Куман пред стадионот и го прашаа дали ќе си замине

Шпанските медиуми после вчерашното реми на Барселона на големо пишуваат дека Роналд Куман ќе си замине од Барселона.

Навивачите на каталонскиот тим вчера уште еднаш разочарани го напуштија стадионот поради лошата игра на својата екипа.

После натпреварот мета на големи критики беше Куман, а веќе од утрово се пишува дека може да добие отказ во наредните денови.

Утрово навивачи го запреа со неговиот автомобил пред стадионот. Во истиот момент навивачите го прашаа Куман дали ќе ја напушти Барселона.

„Не сакам повеќе никогаш да одговорам на такво прашање“, искоментира Куман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Што правеше Мегваер кога Дака постигна гол? 🎥

Maнчестер Јунајтед вчера беше поразен во натпреварот против Лестер, а после овој пораз се …