Дома Луд Спорт Навивачите на Ајнтрахт направија хаос, повредени 50 полицајци🎥

Навивачите на Ајнтрахт направија хаос, повредени 50 полицајци🎥

Повеќе од 50 полицајци се повредени вчера по тепачките со навивачите во Франкфурт непосредно пред мечот меѓу Ајнтрахт и Штутгарт.

Покрај полицајците, повредени биле и луѓе од обезбедувањето на стадионот во Франкфурт.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Судирите меѓу навивачите на Ајнтрахт и органите на редот започнаа на влезот на стадионот. Кон полицијата биле фрлени огномети и шишиња.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…