Дома Фудбал Англија Навивачите на Арсенал го исфиркаа Озил, а неговата реакција доволно зборува

Навивачите на Арсенал го исфиркаа Озил, а неговата реакција доволно зборува

Арсенал и Манчестер Сити денеска го одиграа дерби натпреварот од 17. коло во англиската Премиер лига, а Граѓаните славеа со 0:3.

Победникот беше решен во првото полувреме, по кое тимот на Пеп Гвардиола имаше предност од 3:0.

На овој натпревар Озил беше во стартниот состав, но не ја оправда довербата на тренерот Љумберг.

Имено, при измената на Германецот, еден дел од навивачите го исфиркаа Озил, а потоа играчот на Арсенал ги соблече ракавиците и од нервоза ги “шутна“ кон клупата на Топџиите.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Мбапе: Реал? Замислете што ќе се случи ако ви одговорам

Фудбалерот на ПСЖ Килијан Мбапе не сакаше да зборува за можноста да премине во Реал Мадрид…