Дома Фудбал Англија Навивачите изненадени: Не очекуваа ваква изјава од Тен Хаг за неговата иднина

Навивачите изненадени: Не очекуваа ваква изјава од Тен Хаг за неговата иднина

Mедиумите во Англија објавија дека Ерик Тен Хаг ќе добие отказ без разлика на исходот на денешното финале во ФА Купот против Манчестер Сити. Но, Холанѓанецот имаше поинаков настап на прес-конференцијата пред овој дуел.

Тен Хаг пред новинарите остави впечаток дека е сигурен во својата иднина дека ќе биде тренер на Манчестер Јунајтед и идната сезона.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


„Новите газди ми кажаа дека сакаат да променат сè. И тие сакаат да направат реконструкција и моќен тим заедно со мене. Манчестер јунајтед ја освои Премиерлигата за последен пат во 2013 година, но тие очекуваат од нас да се вратиме на врвот. Сепак, клубот не е подготвен за такво нешто“, изјави стратегот на Манчестер Јунајтед.

Денешното финале во ФА Купот се игра во терминот од 16:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Англија ја има најскапата репрезентација на Европското првенство

Фудбалската репрезентација на Англија, според цените на фудбалерите, има најголема вреднос…