Дома Фудбал Италија Навивачите задоволни, новиот гостински дрес на Интер изгледа фантастично

Навивачите задоволни, новиот гостински дрес на Интер изгледа фантастично

Интер на големо се спрема за новата сезона, а денеска италијанскиот клуб го претстави гостинскиот дрес за следната сезона.

Интер домашната гарнитура на дресови ја представи уште пред неколку недели, а сега на ред дојдоа дресовите во кои овој клуб би требало да игра на гостинските натпревари.

Клубот од Меаца ја продолжи соработката со Најк, кој и претходните години воодешевуваше со дизајнот на дресовите за Интер, а тоа го продолжи и за следната сезона.

Дресот на Интер изгледа фантастично и неговиот изглед многу навивачи на овој клуб едноставно ги остави без текст.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Петарда“ на ПСЖ, Мурињо поразен во Минхен, сигурни Јувентус, Реал и Атлетико (ВИДЕО)

Вечерва се одиграа и последните натпревари од шестото коло во Лигата на шампионите. Најмно…