Дома Фудбал Навивачите го „уловија“ Меси на семафор: Чекањето за Аргентинецот беше како цела вечност 🎥

Навивачите го „уловија“ Меси на семафор: Чекањето за Аргентинецот беше како цела вечност 🎥

Најголемите фудбалски ѕвезди често пати се соочуваат со проблеми кога ќе се појават во јавноста, посебно оние најголемите, а еден од нив сигурно е Меси.

После тренингот на Барселона навивачите го „уловија“ Меси на црвено светло на еден од семафорите кон неговиот дом. Во тој момент Меси беше опкружен од бројни навивачи. Снимката брзо се рашири на популарната социјална мрежа „Тик-ток“.

Може да се забележи дека Меси се обидува да биде пристоен со фановите, меѓутоа неговиот израз на лицето кажуваше и дека чекањето на семафорот му е како цела вечност.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Челзи го отпушти Лампард!

Френк Лампард доби отказ во Челзи после 18 месеци поминати во клубот. Денес раководството …