Дома Фудбал Италија Навивачите бараат отказ: Јувентус има тројца кандидати за наследник на Алегри

Навивачите бараат отказ: Јувентус има тројца кандидати за наследник на Алегри

Навивачите на Јувентус не се задоволни и бараат смена на Масмилијано Алегри, веројатно и со прави бидејќи „старата дама“ на последните осум натпревари има само една победа и игра далеку под очекувањата.

Јувентус беше во трка со Интер за Скудетото, но со лошите резултати во овие осум натпревари го загуби чекорот и сега се на третата позиција. Треба да се спомене и дека таа една победа Јувентус ја оствари против Фросиноне и тоа со гол во судиското продолжение.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Италијанскиот „Тутоспорт“ денеска пренесува дека раководството на клубот нема да го отпушти Алегри пред крајот на сезоната кога ќе се разговара за неговата иднина, сепак голема е веројатноста тогаш да дојде до разделба.

Во овој момент се споменуваат три опции за можен наследник на италијанскиот стратег – Тијаго Мота од Болоња, Виченцо Италијано од Фиорентина и Рафаеле Паладино од Монца.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Дерби на денот: Дали ПСЖ го кажал последниот збор?

Денес продолжуваат натпреварите во Лигата на шампиони, а дербито се игра помеѓу Барселона …