Дома Фудбал Италија Му аплаудираше цел стадион, а големиот Раниери со солзи замина во пензија 🎥

Му аплаудираше цел стадион, а големиот Раниери со солзи замина во пензија 🎥

Славниот италијански тренер, Клаудио Раниери вчера на клупата на Каљари го одработи неговиот последен натпревар во богатата кариера.

Во последното коло Раниери го водеше Каљари против Фиорентина, а во тие моменти доби стоечки овации од целиот стадион, но и фудбалерите и судиите на теренот.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Раниери во неговата последна сезона успеа да го спаси Каљари од испаѓање.

Тоа беше емотивен момент за Раниери, а 72-годишниот стратег не можеше и да ги скрие солзите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Погба е скршен: Мртов сум, не постојам! 🎥

Славниот Пол Погба ја шокираше јавноста со своето излагање пред ТВ камерите. Францускиот г…