Дома Фудбал Англија Мурињо ќе „плати“ поради долгиот јазик!

Мурињо ќе „плати“ поради долгиот јазик!

Фудбалската асоцијација на Англија (ФА) покрена постапка против менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо поради неговите коментари кон судењето.

Мурињо пред дербито со Ливерпул нагласи дека на судијата Ентони Тејлор ќе му биде тешко да го суди натпреварот против „црвените“ токму поради фактот што доаѓа од околината на Манчестер.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Правилата не дозволуваат менаџерите да говорат за судиите во пресрет на натпреварите, па овие коментари му донесоа проблеми на „Специјалниот“.

ФА покрена постапка и го обвини Жозе Мурињо за прекршување на правилата, па менаџерот на Манчестер јунајтед сега би можел да добие суспензија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…