Дома Фудбал Англија Мурињо ја исмејува Премиер лигата: Вака е во најдобрата лига во светот

Мурињо ја исмејува Премиер лигата: Вака е во најдобрата лига во светот

Поради позитивни случаи во Фулам во коронавирусот се уште е неизвесно дали натпреварот Тотенхем – Фулам ќе биде одигран.

Натпреварот треба да започне во 19:00 часот (шест по англиско време), а фудбалерите се уште не знаат дали ќе играат.

Мурињо во последно време е и тоа како активен на Инстаграм, па ја искористи оваа ситуација да ја исмејува Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Неверојатен пресврт на Баерн, Левандовски го доби дуелот со Халанд 🎥

Баерн Минхен и Борусија Дортмунд одиграа спектакуларен натпревар кој на крајот им припадна…