Дома Фудбал Англија Мурињо после вчерашната победа испрати провокација до Погба и Манчестер Јунајтед 🎥

Мурињо после вчерашната победа испрати провокација до Погба и Манчестер Јунајтед 🎥

Жозе Мурињо го одведе Тотенхем во финалето на Карабао купот.

Ќе има шанса така Мурињо да го одведе Тотенхем до трофеј после 13 години, а во финалето ќе игра со победникот од градското дерби помеѓу Јунајтед и Сити.

Интересна сцена се случи вчера после натпреварот кога Мурињо даваше изјава за медиумите. Тој истакна дека неговиот тим одигра одличен натпревар, но дека противник имал опасни продори по десната страна.

Еден таков продор можеше да доведе до пенал за Брентфорд, но Мбуемо одлични да не падне во казнетиот простор пред Девисон Санчез.

„Добра работа е што Санчез не го допре противникот, а тоа момче одлучи да не го направи она што некои други играчи го прават“, изјави Мурињо алудирајќи на пеналот кој неодамна го доби Манчестер Јунајтед кога во шеснаесетникот падна Погба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Тотенхем без проблеми до осминафиналето во Лига Европа 🎥

Фудбалерите на Тотенхем вечерва на свој терен го победија Волфсбергер (4:0) и во вториот н…