Дома Фудбал Италија Мурињо и Рома „потонаа“ во Венеција🎥

Мурињо и Рома „потонаа“ во Венеција🎥

Рома продолжи со бледите партии и денес запиша нов пораз, овој пат на гостувањето кај Венеција.

Домаќините одлично го започнаа мечот и во 3-та минута дојде до водство со голот на Калдара.

Му ги броиме деновите на Тен Хаг во Манчестер! ↓↓↓

Потоа следуваше период во кој доминираше Рома, создаваше шанси при крајот на полувремето конечно ги материјализираа шансите. Шумородов и Абарахам погодија за комплетен пресврт.

На стартот на вториот дел „волчицата“ промаши неколку шанси, па следуваше казна. Најпрво Араму израмни од пенал во 65-та минута, а десет минути подоцна Окереке погоди за конечни 3:2.

После овој меч додатно се продлабочи кризата во Рома и сериозно се разниша позицијата на Мурињо.