Дома Топ вести „Мундо Депортиво“: Трансферот на Нејмар е договорен?!

„Мундо Депортиво“: Трансферот на Нејмар е договорен?!

Бразилскиот фудбалер Нејмар во последните денови повторно е во центарот на вниманието.

Откако пред две години беше главна ѕвезда на летниот преоден рок, името на Нејмар ова лето повторно се наоѓа по насловните страници низ светските медиуми и тоа поради неговото можно заминување од ПСЖ.

Не е тајна дека трансферот на Нејмар на „Паркот на Принцовите“ не ги исполни неговите очкувања, сега тој сака повторно да ја промени средината, а иако се шпкеулираше за враќање во Барселона, наводно тој ќе заврши во Реал.

Новинарот на „Мундо Депортиво“, Франсес Агиљар објави дека ПСЖ и Реал постигнале договор околу Нејмар и дека се чека само тој да даде „зелено“ светло, а за каков договор се работи во овој момент не е познато.

Последната понуда за која се пишуваше дека Реал ја испратил во Париз беше 120 милиони евра и Лука Модриќ.

Оваа вест доаѓа после објавата дека Кутињо се сели во Баерн. Ќе потсетиме Барселона цело време се обидуваше да го вклучи Кутињо во договорот за Нејмар, но од ПСЖ одбиваа. Останува да видиме дали во овие најави на Агиљар има вистина.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Во Русија ќе биде уште потешко – ќе играме без Димитријевиќ!

Македонија денес претрпе пораз од Естонија, а веќе за три дена ја очекува натпревар против…