Дома Фудбал Италија Моџи за „Калчополи“: Во тие моменти сакав да си го одземам животот

Моџи за „Калчополи“: Во тие моменти сакав да си го одземам животот

Поранешниот претседател на Јувентус, Лучијано Моџи откри изненадувачки информации за тоа како се чувстувал после аферата „Калчополи“ кога „старата дама“ беше исфрлена во Серија Б.

Моџи откри дека помислував и да си одземе животот.

„Искрено размислував на најлоши работи, дури и за тоа да си одземам животот. Ништо не беше докажано, ниту дека сум организатор на некој систем, ниту дека пак такво нешто воопшто постои. За жал морав да платам за се. Шетав по улици со денови и размислував, навистина ми беше лошо. Се спасив со вербата во Бог“, откри Моџи во документарецот „Лоши Спортови“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Само Перишиќ во Серија А постигнал гол од пенал со двете нозе

Интер вчера го доживеа првиот пораз сезонава во Серија А, Лацио бешѓе подобар од „нероаѕур…