Дома Македонски спорт Мак фудбал Мојсов: Ова е историски момент за Тиквеш, ако го испочитуваме договоренот ќе одиме понатаму

Мојсов: Ова е историски момент за Тиквеш, ако го испочитуваме договоренот ќе одиме понатаму

Утре на Арената „Тодор Проески“ од 20:30 часот Тиквеш ќе го игра својот прв натпревар на европска сцена, а противник ќе биде екипата на Бреидабнлик од Исланд.

Натпреварот е од првото квалификациско коло во Конференциската лига, а во квадаречкиот клуб имаат голема желба за успех.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Тренерот Ѓорѓи Мојсов смета дека во утрешниот натпревар многу работи зависат од ни.

„Се надеваме и веруваме дека ќе го гледаме Тиквеш подолг период на европска сцена. Ова е историски натпревар и се подготвуваме верувајќи дека можеме да одиграме квалитетно. Го анализиравме противникот и ако го испочитуваме договореното на тренинзите сигурно ќе продолжиме понатаму“, изјави Мојсов.

Дуелот помеѓу Тиквеш и Бреидаблик е закажан за утре од 20:30 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Арсенал почна преговори со Фабиан Руиз

Фабиан Руиз минатото лето беше еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот, а тој од…