Дома Фудбал Англија Може ли Конте да добие ОТКАЗ пред Божиќ?

Може ли Конте да добие ОТКАЗ пред Божиќ?

Русинот не поднесува приговарање, алиби, но пред се лоши резултати. Сценариото веќе беше видено и тоа не еднаш…

Англиските медиуми започнаа да го зголемуваат притисокот на Конте, а најголемиот проблем е оној во соблекувалната. Конте ја изгуби поддршката од играчите пред се, поради интезитетот на тренинзите, па на големо започна да се пишува дека ќе замине многу побрзо отколку што се претпоставуваше.

„Би можело да се случи до Божиќ да го напушти клубот. Амбрамович е суров кога тренерот не ги остварува посакуваните резултати, погледнете само што му се случи на Мурињо кој имаше повеќе кредит отколку Конте“, изјави Пери Гроунс поранешниот фудбалер на Арсенал.

Од друга страна Конте дел од одговорноста префрла и на управата на Челзи за која смета дека катастрофално го одработила преодниот рок и дека се доведени фудбалери од „Б“ листата.

Сепак резултатите се она најважното, Азпиликуета истакнува дека атмосферата во соблекувалната е лоша, но не поради Конте туку поради тоа што екипата не победува.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…