Дома Фудбал Лига на шампиони Tинејџерот на голот на Динамо правеше чуда против Барселона ?

Tинејџерот на голот на Динамо правеше чуда против Барселона ?

Динамо Киев вчера беше поразен на „Камп Ноу“ од Барселона со 2:1.

Резултатот во корист на Барселона ќе беше уште поголем ако на голот на украинскиот гигант не беше чудесниот Руслан Нешчерет. Инаку, тој е младински голман на Динамо и во првиот тим доби шанса откако двата голмани на Динамо беа помеѓу големиот број на позитивни на Ковид-19 во овој тим пред натпреварот.

18 годишниот голман правеше чуда на голот, имаше 12 одбрани од кои повеќето беа навистина спектакуларни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…