Дома Фудбал Англија Младата ѕвезда на Јунајтед има големи очекувања: Можеме да го освоиме Мундијалот во Русија

Младата ѕвезда на Јунајтед има големи очекувања: Можеме да го освоиме Мундијалот во Русија

Репрезентацијата на Англија е на чекор од пласман на Светското првенство, а Маркус Рашфорд смета дека оваа селекција има потенцијал за најголеми достигнувања.

На Англија и е потребен само бод во последните две кола за да го обезбеди пласманот на Мундијалот во Русија, во овие два натпревари тие играат против Словенија и Литванија.

Очекувањата на оваа нација се најголеми, а за тоа зборуваше и Маркус Рашфрод, напаѓачот на Манчестер Јунајтед.

„Го работиме она што најдобро го знаеме, имам реален план со кој ќе се обидеме да го освоивме Светското првенство“, изјави младата ѕвезда на Манчестер Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Крстајиќ: Беше тешко да се игра пред оваа публика

Бугарија денес успеа да ја победи Македонија со 0:1 во Скопје и така да заврши како второп…