Дома Трансфер зона Младата ѕвезда на Реал се сели во Серија А

Младата ѕвезда на Реал се сели во Серија А

Реал Мадрид во летниот преоден рок ја победи конкуренцијата за турскиот талент, Арда Гулер од Фенербахче.

Неколку европски гиганти беа силно заинтересирани за „турскиот Меси“, а на крајот Реал ја доби битката за потписот и за 22 милиони евра го донесе во Мадрид.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Меѓутоа, 18-годишниот фудбалер ја пропушти почетокот на сезоната поради повреда, а сега не може да се избори со кокуренцијата.

Во Ла Лига одигра само 22 минути, а интерес за него покажува Милан и сака да го доведе на лето на „Сан Сиро“.

Милан го сака на двегодишна позајмица со право на откуп, по принципот на Брахим Дијаз, а Реал е спремен да го пушти ако во договорот биде ставена бајбек клаузула.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Наполи

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече внима…