Дома Македонски спорт Мак фудбал Миовски конечно доби виза и му се приклучи на Абердин🎥

Миовски конечно доби виза и му се приклучи на Абердин🎥

Неодамна беше потврден трансферот на македонскиот напаѓач Бојан Миовски во шкотски Абердин.

Со Абердин Миовски потпиша договор на четири сезони, а Македонецот уште минатиот месец му се приклучи на тимот на подготовките во Шпанија.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Меѓутоа, македонскиот репрезентативец дури сега успеа да ја добие работната дозвола за Обединетото Кралство, па денеска се појави во тренинг центарот на шкотскиот премиерлигаш.

Миовски веќе во недела се очекува да го има дебито за Абердин во Лига куп натпреварот против Реит Роверс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонија напредуваше на европската ФИБА ранг листа

Машката сениорска репрезентација на Македонија е на 58. место на светската рејтинг листа, …