Дома Топ вести Милан тргнува по ѕвездата на Реал Мадрид

Милан тргнува по ѕвездата на Реал Мадрид

Иско на крајот од сезоната ќе го напушти Реал Мадрид, пренесуваат шпанските медиуми.

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан му соопштил на Иско дека слободно може да си бара нов клуб.

Интерес за Иско покажува Севиља, но медиумите тврдат дека тој е поблиску до преселба во Серија А.

Најсилен интерес за плејмејкерот покажува Милан, кој веќе стапил во контакт со неговиот агент. Услов е „росонерите“ да обезбедат пласман во Лигата на шампиони за следната сезона.

„Кралевите“ се спремни да го пуштат плејмејкерот за сума помеѓѕ 20 и 25 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oфицијално: Флик го напушта Баерн!

Tренерот на Баерн Минхен Ханси Флик и официјално си заминува. Германскиот стратег за негов…