Дома Трансфер зона Милан тргнува по ѕвездата на Борусија Дортмунд

Милан тргнува по ѕвездата на Борусија Дортмунд

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан има нова мета, а тоа е ѕвездата на Борусија Дортмунд, Јулијан Брант.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека Милан во 25-годишниот Германец гледа идеална замена за Хакан Чалханоглу.

„Росонерите“ веќе оствариле контакт со агентот на Брант, кој дал согласност за трансфер на „Сан Сиро“.

Сега двата клуба треба да најдат заеднички јазик, а Борусија Дортмунд е спремна да го пушти плејмејкерот.

Милан е спремен да понуди 5 милиони евра за едногодишна позајмица плус 22 милиони евра за откуп следното лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…