Дома Трансфер зона Милан тргнува по капитенот на АЗ

Милан тргнува по капитенот на АЗ

Играчот за врска на АЗ Алкмаар, Теун Копмејнерс може да се пресели во Серија во текот на летниот преоден рок.

22-годишниот Холанѓанец кој е капитен на АЗ е на радарот на италијанскиот гигант Милан, пренесува „Тутоспорт“.

Главниот скаут на „росонерите“ Џефри Монкада веќе подолго време ги гледа настапоте на Копмејнерс и смета дека би бил одлично засилување.

Со своите настапи оваа година Копмејнерс привлече големо внимание и во Холандија веќе го споредуваат со Ван Бомел. На 42 меча оваа сезона постигна 16 гола и запиша 6 асистенции.

Неговата цена во моментов изнесува околу 25 милиони евра, сума која Милан е спремен да ја плати.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал не се откажува: За Погба нуди четири играчи?

Реал Мадрид изгледа нема намера да се откаже од намерата да го доведе Пол Погба. Француски…