Дома Фудбал Италија Милан спреми нов договор за Жиру

Милан спреми нов договор за Жиру

Оливие Жиру наскоро ќе наполни 36 години, но се уште игра на врвно ниво.

Французинот е еден од најважните фудбалери на Милан и еден од најзаслужните за освоената титула минатата сезона.

Неговиот договор со „росонерите“ истекува на крајот на сезоната, но Милан сака да го задржи и веќе му понудил нов договор.

Милан следното лето сигурно ќе доведе нов напаѓач бидејќи Ибрахимовиќ сигурно ќе се повлече од фудбалот, но сака да го задржи Жиру.

Двете страни почнале преговори и наскоро Французино ќе потпише договор до 2024 година со опција за уште една сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Пикси до своите фудбалери: Вие не сте нормални! 🎥

Србија вчера во Осло ја совлада Норвешка со 0:2 и ја освои групата во Лигата на Нации, па …