Дома Топ вести Милан преговара со две ѕвезди од Премиер лигата

Милан преговара со две ѕвезди од Премиер лигата

Милан е заинтересиран за дефанзивецот на Ливерпул, Кајл Вокер и играчот за врска на Ливерпул, Наби Кеита.

Договорот на Кеита завршува на крајот на сезоната и тој сигурно ќе го напушти Ливерпул како слободен агент на лето.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


„Росонерите“ сакаат да го доведат без обештетување и веќе успратиле понуда до неговиот агент.

Што се однесува со Вокер, тој има уште една година од договорот, но Гвардиола не смета повеќе на него и му порачал да си бара нов клуб.

Милан сака да ја искористи ситуацијата и да го доведе на „Сан Сиро“ за симболична сума.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…