Дома Трансфер зона Милан започна преговори со Лукас Васкез

Милан започна преговори со Лукас Васкез

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан е сериозно заинтересиран за играчот на Реал Мадрид, Лукас Васкез.

Лукас Васкез влезе во последната година од договорот и нема најави дека може да ја продолжи соработката со Реал Мадрид.

Тој е слободен да преговара со заинтересираните клубови, а најсилен интерес за него покажува италијанскиот гигант Милан.

„Росонерите“ веќе ги започнале преговорите со неговиот агент и сакаат што е можно побрзо да постигнат договор за да ја победат конкуренцијата.

Милан е спремен да му понуди 4-годишен договор според кој ќе заработува 4 милиони евра по сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Готово: Челзи го договори трансферот на Хакими

„Газета дело Спорт“ пренесува дека Аштраф Хакими е многу блиску до трансфер во Челзи. „Нер…