Дома Трансфер зона Милан го купува „бисерот“ на Аталанта

Милан го купува „бисерот“ на Аталанта

Европските гиганти се силно заинтересирани за младиот дефанзивец на Аталанта, Џорџо Скалвини.

Скалвини важи за еден од најголемите таленти на Апенините, а многумина го споредуваат со легендарниот Паоло Малдини.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Иако има само 20 години веќе втора сезона е стандаеден во дресот на Аталанта, а дебитираше и за италијанската репрезентација.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан сака да ја победи конкурецијата и веќе започал преговори со Аталанта.

Како дел од трансферот треба да биде вклучен Де Кетералере, кого Аталанта сака да го откупи за 26 милиони евра, а Милан е спремен да доплати додатн 10 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

Карим Бензема после една година помината во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европ…