Дома Македонски спорт Мак ракомет Металург поразен, Червар: Не понесоа емоциите!

Металург поразен, Червар: Не понесоа емоциите!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Металург загуби од Монпелје 24-30 во шестото коло од Ц групата во Лигата на шампионите, што е прв пораз за тимот на Червар пред домашна публика.

Металург, без неколку повредени играчи, успеа да му пружи добар отпор на фаворизираниот француски тим, кој сепак не беше доволен да се избегне поразот.

„Одигравме еден добар натпревар во кој во првиот дел ја контролиравме играта, ама докрај не издржавме. Очигледно е дека ни недостасува искуство за вакви дуели, плус на моменти ни падна и концентрацијата. Искрено не понесоа емоциите, а не разумот. Од ваков тип на натпревари можеме да извлечеме само поука“, истакна Лино Червар.

Блескаше кај Металург Обрадовиќ, особено во првото полувреме, кој постигна 10 гола, четири постигна Илиќ, а по три Кузмановски и Пешевски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Eурофарм Пелистер по освоената титула се раздели со седум ракометари

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Шампионот на Македонија за сезоната 2022/23 –…