Дома Топ вести Меси се огласи и категорично демантираше трансфер: Тоа се лаги! (фото)

Меси се огласи и категорично демантираше трансфер: Тоа се лаги! (фото)

Денес аргентинскиот медиум „ТНТ“ лансираше вистинска „бомба“ и објави дека Лионел Меси би можел ова лето да ја напушти Барселона и да се пресели во Интер.

Медиумот дури напиша дека преговорите помеѓу капитенот на Барселона и Интер веќе започнале и дека во трансферот ќе биде вклучен и Лаутаро Мартинез.

Ваквите најави станаа вирална вест, па мораше да се огласи и самиот Лео Меси, кој категорично ги демантираше ваквите тврдења.

Меси се огласи преку својот Инстаграм и потврди дека станува збор за лажни вести.

„Ова се лажни вести. За среќа никој не им верува“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ново засилување на Вардар ќе биде хрватски среден бек?

Во Вардар се крои тимот за наредната сезона, а изгледа најновото име би требало да биде Хр…