Дома Фудбал Меси призна: Во 2017 можев да заминам ама не добив официјална понуда

Меси призна: Во 2017 можев да заминам ама не добив официјална понуда

Лионел Меси откри дека во 2017 година имал намера да си замине од Барселона.

Аргентинскиот фудбалер пред три години имаше проблеми со шпанските даночни органи и сериозно размислувал да ја напушти земјата.

„Поради таа цела мешаница која настана сакав да си заминам, не за да ја напуштам Барселона, туку затоа што не сакав повеќе да бидам во Шпанија. Чувствував дека земјата кон мене се однесува неправедно. Сепак, не добив официјална понуда затоа што сите знаат дека ја сакам Барселона, па немав опција“, изјави Меси во интервју за „РАЦ1“.

Сепак, сега тие проблеми се зад Меси и многумина веруваат дека Аргентинецот ќе ја заврши кариерата во Барселона, иако постои опција да се врати во Аргентина и да одигра некоја сезона Њуелс Олд Бојс.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Харгривс: Вернер ќе ја грее клупата во Ливерпул

Раководството на Ливерпул веќе подолго време работи на трансферот на напаѓачот на Лајпциг,…