Дома Фудбал Лига на шампиони Меси дочека да му се реваншира на Манолас: Го одби неговиот поздрав 🎥

Меси дочека да му се реваншира на Манолас: Го одби неговиот поздрав 🎥

Барселона го победи Наполи и обезбеди место во четвртфиналето во Лисабон. Каталонците вчера го совладаа Наполи со 3:1.

После натпреварот беше забележана една необична сцена. Меси чекаше прилика да му се реваншира на Костас Манолас и дочека.

Дефанзивецот на италијанскиот тим на крајот од натпреварот тргна да се поздрави со Меси, но капитенот на Барса го одби неговиот поздрав.

Што е причината за тоа? Па натпреварот игран во март кога Манолас на играчите на Барселона им покажуваше три прста алудирајќи на трите гола кога Рома ја исфрли Барса во 2018 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

ПМФЛ: Работнички сака прва победа во Велес, Борец продолжување на серијата

Со натпреварот од 15:00 часот денес помеѓу Борец и Работнички ќе се отвори 7-коло во макед…