Дома Фудбал Франција Меси добил негативен тест, се враќа во Париз

Меси добил негативен тест, се враќа во Париз

Во текот на својот престој во родната Аргентина за време на кратката пауза Лео Меси доби позитивен тестн а коронавирус.

По позитивниот тест Меси остана во „Росарио“ и не можеше да биде со тимот на ПСЖ во куп натпреварот.

Меѓутоа Аргентинецот вчера доби негативен тест и бил забележан во Росарио како со приватен авион заминува за Париз. Освен Меси позитивни беа Серхио Рико, Нејтан Битумазала и Џанлуиџи Донарума.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…