Дома Фудбал Останато Меси го покажа големото срце: Донираше еден милион евра во борба против коронавирусот

Меси го покажа големото срце: Донираше еден милион евра во борба против коронавирусот

И Лионел Меси се вклучи во борбата против коронавирусот и тоа со донација од милион евра.

Меси помогнал на болницата која многу брзо ќе ја добие потребата оперема и се што е потребно за работата во борба со пандемијата која станува се поголема и во Шпанија.

Донацијата на Меси болницата ја потврди на социјалните мрежи.

„Лео Меси направи донација во борбата против Ковид-19. Ти балгодариме многу Лео за поддршката“, стои на Твитер профилот на болницата.

Целата сума нема да оди за болницата во Барселона, таа ќе добие еден дел, а другиот дел ќе Меси го разделил на болници низ неговата Аргентина.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…