Дома Фудбал Останато Меси го мина Роналдо и стана најдобар стрелец во историјата

Меси го мина Роналдо и стана најдобар стрелец во историјата


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Фудбалерите на ПСЖ синоќа ја освоија рекордната 11. шампионска титула во Франција, а Аргентинецот Лионел Меси изби на чело на вечната листа најдобри стрелци во петте најсилни лиги во Европа.

Аргентинецот го својот 496 гол во Топ 5 лигите во Европа и го мина Кристиано Роналдо на вечната листа.

Притоа, Меси сега има 43 трофеи во кариерата со што е израмнет со својот поранешен соиграч од Барселона, Дани Алвеш.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…