Дома Фудбал Франција Меси во ПСЖ го доживеа едно од најголемите понижувања во кариерата

Меси во ПСЖ го доживеа едно од најголемите понижувања во кариерата

Лионел Меси не одигра сезона каква што се очекуваше во дресот на Пари Сен Жермен.

Аргентинецот не ги оправда очекувањата на клубот и навивачите. Лошата сезона која ја имаше зад себе на Меси му го донесоа и едно од најголемите понижувања во кариерата.

Имено, тој се најде помеѓу четирите кандидати за најголемо промашување. Покрај Меси во изборот се уште: Шаќири, Боатенг и неговиот соиграч Вајнладум.

Во минатото навикнавме да го гледаме Меси само во изборите за најдобрите, па затоа ваквата ситуација е и по малку чудна, но не може да се каже дека не е реална. Меси сезонава не беше ниту помеѓу 20 кандидати во изборот за „Златната топка“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Познато зошто е поместен почетокот на финалето во Лигата на шампионите

Организаторот направи пропуст, па финалето вечерва во Лигата на шампионите ќе започне подо…