Дома Фудбал Англија Менди го спаси Челзи, деби на Кавани?

Менди го спаси Челзи, деби на Кавани?

Манчестер Јунајтед и Челзи одиграа возбудливо дерби, но без голови и без победник.

Првото полувреме беше подинамично, Јунајтед креираше игра и напаѓаше, додека Челзи се закануваше со спорадични контранапади.

Во второто полувреме Солскјер во игра ги внесе Погба и Кавани, па се чинеше дека „црвените ѓаволи“ повеќе ја посакуваат победата.

Фантастичен на голот на Челзи беше Менди, кој во 91-та минута буквално ги спаси „сините“ од пораз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Касиљас до Роналдо: Само 750? Можеш ти и подобро!

Jувентус во 5. коло од Лигата на шампионите со 3:0 го совлада Динамо Киев, а помеѓу стрелц…